obanku.pl

Opinie o HSBC Bank Polska SA

HSBC Bank Polska SA
Brak recenzji.

Dodaj opinię o HSBC Bank Polska SA

  Wiadomości — HSBC Bank Polska SA

  Wszystkie wiadomości bankowe

  Informacje bankowe

  HSBC Holdings plc – jeden z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w Londynie i 9500 oddziałami w 86 krajach.

   

  Wstęp

   

   

  Holding został założony w 1865 r. pod nazwą Hongkong and Shanghai Banking Corporation jako brytyjski bank w Chinach. W 1991 bank przeniósł swoją siedzibę do Londynu.

   

  HSBC przesunęło się o dwa miejsca w rankingu i znalazło się na pierwszym miejscu listy Forbes Global 2000. Ranking, prezentowany od 2004 roku, jest zestawieniem największych i najprężniejszych spółek giełdowych na świecie. Forbes oparł zestawienie o wyniki sprzedaży, zyski, wartość aktywów i wartość rynkową spółek w 2007 roku, co daje obiektywną ocenę wielkości poszczególnych firm.

  HSBC został również zakwalifikowany do grupy pięciu liderów wśród banków, które wykazują się ponadprzeciętnym tempem wzrostu. W ciągu ostatnich pięciu lat średni roczny wzrost przychodów HSBC wzrósł o 26 procent i wzrost dochodów netto o 31 proc.

  W lipcu 2012 bank został oskarżony o „umożliwienie meksykańskim kartelom prania brudnych pieniędzy, oferowanie usług bankowych instytucjom wspierającym Al-Ka’idę oraz omijanie embarga nałożonego na Iran – takie zarzuty postawili HSBC, największemu europejskiemu bankowi, amerykańscy senatorzy”.

  W listopadzie 2014 roku bank został oskarżony przez władze Belgii o to że „świadomie promował oszustwa podatkowe dokonywane przez spółki offshore”. Prokurator prowadzący sprawę oskarżył HSBC o „oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, działania kryminalne i niezgodne z prawem wykonywanie zawodu pośrednika finansowego”.

  Dane bankowe

  Pełna nazwa: HSBC Bank Polska SA

  Siedziba: Warszawa, Rondo ONZ 1

  SWIFT: HSBCPLPWXXX

  Site: www.hsbc.pl