Warszawa

Kredyty i pożyczki pozabankowe dla firm online

Znajdź najlepsze kredyty i pożyczki dla firm w Polsce. Obejrz dostępne możliwości, warunki finansowe a wymagania. Porównaj wszystkie warianty. Wybierz optymalną dla Ciebie ofertę, kliknij link i wypełnij wniosek online. Otrzymaj szybką a korzystną decyzję!

Dalej...
dni

Kredyty dla firm

Oprocentowanie
Kwota kredytu
Wiek kredytobiorcy
Okres kredytowania
od 10 000 do 200 000 zł
od 12 do 36 miesięcy
Koszt prowizji 60,98 zł + VAT
od 500 do 100 000 zł
od 14 do 90 dni
do 550 000 zł
12 tygodni
RRSO 96.25%
od 1000 do 20000 złt
od 20 do 80 lat
od 2 do 36 miesięcy
od 1,9% miesięcznie
do 100 000 zł
od 2 000 do 12 000 zł
1 - 6 miesięcy
do 400 000 zł
do 24 miesięcy
0,32% dziennie
od 810 do 1 080 zł
od 25 do 75 lat
30 miesięcy

Inne pożyczki

Kredyty - często zadawane pytania

Jakiсh dokumentów potrzebuję żeby dostać kredyt gotówkowy?  
Jak dostać kredyt gotówkowy nie posiadając zdolności kredytowej?  
Na jaki kredyt mogę liczyć mając najniższą krajową?  
Co jeżeli bank odmawia?  

Zaakceptowano kredyt? Opowiedz o sukcesie!

Jak łatwo otrzymać kredyt dla firmy?

Kredyty bankowe uznawane są za najbezpieczniejsze i najkorzystniejsze. Naprawdę, warunki dla osób prawnych, w tym oprocentowanie i okres kredytu mogą być atrakcyjne. Przy tym da się uzyskać odpowiednio duże kwoty celowo na rozwój przedsiębiorstwa czy inny dowolny cel Twojej działalności gospodarczej. Więc, kredyty dla firm zawsze są bardzo pożądany przez businessmanów. Dlatego specjalne oferty dla firm można znaleźć w każdym banku.

Ale, jak już chodzi o wielkim pieniądze, trzeba będzie się postarać o załatwienie wielu formalności a procedur, co zawsze jest czasochłonne, a czasem bywa niełatwe. Na pewno ma sens postarać się o kredyt dla firmy, ale trzeba brać pod uwagę, że będzie to potrzebowało spełnienia pewnych nałożonych przez Bank wymagań, dotyczących działalności spółki i prowadzenia jej księgowości. Oraz może się stać konieczne przedstawianie biznes planu i prognoz finansowych.

Zwykle wymagane jest zabezpieczenie majątkowe na odpowiednią wartość, chociaż, oczywiście, mogą się zdarzać przypadki zrezygnowania z tych wymagań, gdy stan finansowy firmy jest na tyle dobry, że warto inwestować w jej niepohamowany rozwój. Tak czy inaczej, zdolność kredytowa firmy będzie szczegółowo badana przez bank. Na podstawie tych badań bank zadecyduje o konieczności zabezpieczeń rzeczowych oraz o rodzaju zabezpieczenia.

Ponadto, kredyty dla firm przez wiele banków są udzielane wyłącznie podmiotom o odpowiednio długim stażu rynkowym, czyli np. tylko tym, które działają co najmniej rok lub nawet więcej.

Kredyt bankowy dla firmy może być udzielony na określone cele lub bez określenia. W pierwszym przypadku trzeba będzie przedstawić bankowi dokumenty, potwierdzające wydanie środków kredytowych na podane w umowie kredytowej cele. Jeżeli wymienione dokumenty nie zostaną przedstawione lub zaakceptowane, nadejdzie kara, przewidywana umową kredytu. Zwykle to jest podniesienie stopy procentowej.

Warunki kredytów dla osób prawnych zawsze są bardziej elastyczne, niż dla osób fizycznych, bo średnia kwota kredytu jest na tyle większa, że banku opłaca się prowadzić pertraktację z klientem, a nie sprzedawać każdemu ten samy standardowy produkt finansowy. Nie rzadko przewidywane jest omówienie zmian w umowie kredytu po zmianie warunków gospodarczych, zasad prawnych, dotyczących działalności firmy, lub innych czynników rynkowych. Oczywiście, korzystnych warunków nie załatwią się na dzień dobry, o tym trzeba nie raz porozmawiać z bankiem oraz z prawnikiem.

Dla firm proponowany jest również kredyt konsolidacyjny, do spłacenia wszystkich innych kredytów, pobranych na firmę. Najbardziej rozpowszechnioną ofertą bankową dla dobrze działającej spółki jest coś w rodzaju „Proszę uprzejmie do nas ze wszystkimi Państwa kontami, kredytami, przelewami, gwarancjami, opłatami pracownikom oraz wszystkimi innymi sprawami finansowymi. Jesteśmy na pewno lepszy od banku, który Państwo teraz obsługuje”

Dążąc do przyciągnięcia jak największej liczby klientów, banki dość szeroko traktują pojęcie „osoba prawna”, oferując kredyty firmowe nie tylko spółkom (cywilnym, jawnym, partnerskim, komandytowym, komandytowo – akcyjnym, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnym), ale również osobom fizycznym, prowadzącym działalność gospodarczą oraz rolnikom, w tym podlegający opodatkowaniu od osób fizycznych.

Gdzie znaleźć pożyczkę dla nowej firmy?

Kredyt często jest potrzebny na samym starcie, żeby firma się rozwijała jak najszybszej. Nowe przedsiębiorstwa mogą mieć jednak problem z uzyskaniem kredytu bankowego. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać otrzymanie pożyczki z sektora pozabankowego.

W tym przypadku da się liczyć na to, że proceder uzyskania pożyczki dla firmy będzie znaczne prostszy. Nie zostanie sprawdzony BIK firmy oraz w ogóle pytań będzie znaczne mniej. Nie będzie wchodził w grę czas istnienia na rynku. Tego typu finansowanie może być zaś użyte nawet do spłacenia zaległości podatkowych.

To wszystko stanowi, że pozabankowe pożyczki dla firm to szansa na szybkie uzyskanie środków ze znacznie mniejszą liczbą formalności do załatwienia.