Warszawa
Strona główna / Kredyty / Dla firm

Kredyty i pożyczki pozabankowe dla firm online

Znajdź najlepsze kredyty i pożyczki dla firm w Polsce. Obejrz dostępne możliwości, warunki finansowe a wymagania. Porównaj wszystkie warianty. Wybierz optymalną dla Ciebie ofertę, kliknij link i wypełnij wniosek online. Otrzymaj szybką a korzystną decyzję!

Dalej...
dni

Otwórz konto sobie i dzieckuWeź kredyt

Otwórz konto sobie i dziecku Możesz odebrać 300 zł w promocji

 • +50 zł za polecenie konta
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe

Korzystaj z Konta Jakie Chcę bez zbędnych opłat:

 • 0 zł za wypłaty Kartą Dopasowaną w bankomatach Santander Bank Polska 
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe w aplikacji mobilnej 
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM we wszystkich bankomatach w Polsce 

Ciesz się bankiem w telefonie z aplikacją Santander mobile

Finea. Aby Twój biznes rozwijał się szybciejWeź pożyczkę

Finea SA – to nowoczesna firma łącząca zaawansowane technologie ze światem finansów, stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, założona przez profesjonalistów z dziedziny biznesu, faktoringu i technologii.

 • Pieniądze na koncie nawet tego samego dnia
 • Brak abonamentów i stałych opłat
 • Minimum formalności

Dlaczego warto pracować z Finea?

 • Szybko 
 • Przejrzyście
 • Elastycznie 
 • Bezpiecznie
 
Szybko wygodnie i bez zbędnych formalności Visset
Kwota pożyczki
od 2000 do 12 000 zł
Termin spłaty pożyczki
1 - 6 miesięcy
Szybko wygodnie i bez zbędnych formalności VissetWeź pożyczkę

Visset to jedna z najszybciej rozwijających się grup kapitałowych w branży finansowej.

 • Elastyczna linia kredytowa
 • Przewidywalność kosztu 
 • Możliwość podniesienia limitu
 • Opłać czynsz za wynajem, ZUS i inne podatki.
 • Kup potrzebny sprzęt, auto lub nowy komputer.
 • Zatowaruj sklep, warsztat lub kwiaciarnię.
 • Przelej terminowe wynagrodzenie dla pracowników.
Wealthon - pożyczka dla firm
Kwota pożyczki
od 10 000 do 100 000 zł
Termin spłaty pożyczki
od 12 do 18 miesięcy
Wealthon - pożyczka dla firmWeź pożyczkę
 • W Wealthon możesz wziąć pożyczkę ratalną, na dowolny cel - bez dokumentacji finansowej, bez zaświadczeń o niezaleganiu.
 • Pożyczka do 100 000 bez zabezpieczeń.
 • Drugim produktem jest pożyczka pomostowa na spłatę zadłużenia w ZUS i Urzędzie Skarbowym.

Główne atrybuty oferty:

 • Dla Jednoosobowej. Działalności
 • Na dowolny cel
 • Wysokie kwoty finansowania
 • Okres kredytowania pożyczki

Kredyty i pożyczki pozabankowe dla firm online - porównanieInne pożyczki

Kredyty - często zadawane pytania

Jakiсh dokumentów potrzebuję żeby dostać kredyt gotówkowy?  
Jak dostać kredyt gotówkowy nie posiadając zdolności kredytowej?  
Na jaki kredyt mogę liczyć mając najniższą krajową?  
Co jeżeli bank odmawia?  

Zaakceptowano kredyt? Opowiedz o sukcesie!

Jak łatwo otrzymać kredyt dla firmy?

Kredyty bankowe uznawane są za najbezpieczniejsze i najkorzystniejsze. Naprawdę, warunki dla osób prawnych, w tym oprocentowanie i okres kredytu mogą być atrakcyjne. Przy tym da się uzyskać odpowiednio duże kwoty celowo na rozwój przedsiębiorstwa czy inny dowolny cel Twojej działalności gospodarczej. Więc, kredyty dla firm zawsze są bardzo pożądany przez businessmanów. Dlatego specjalne oferty dla firm można znaleźć w każdym banku.

Ale, jak już chodzi o wielkim pieniądze, trzeba będzie się postarać o załatwienie wielu formalności a procedur, co zawsze jest czasochłonne, a czasem bywa niełatwe. Na pewno ma sens postarać się o kredyt dla firmy, ale trzeba brać pod uwagę, że będzie to potrzebowało spełnienia pewnych nałożonych przez Bank wymagań, dotyczących działalności spółki i prowadzenia jej księgowości. Oraz może się stać konieczne przedstawianie biznes planu i prognoz finansowych.

Zwykle wymagane jest zabezpieczenie majątkowe na odpowiednią wartość, chociaż, oczywiście, mogą się zdarzać przypadki zrezygnowania z tych wymagań, gdy stan finansowy firmy jest na tyle dobry, że warto inwestować w jej niepohamowany rozwój. Tak czy inaczej, zdolność kredytowa firmy będzie szczegółowo badana przez bank. Na podstawie tych badań bank zadecyduje o konieczności zabezpieczeń rzeczowych oraz o rodzaju zabezpieczenia.

Ponadto, kredyty dla firm przez wiele banków są udzielane wyłącznie podmiotom o odpowiednio długim stażu rynkowym, czyli np. tylko tym, które działają co najmniej rok lub nawet więcej.

Kredyt bankowy dla firmy może być udzielony na określone cele lub bez określenia. W pierwszym przypadku trzeba będzie przedstawić bankowi dokumenty, potwierdzające wydanie środków kredytowych na podane w umowie kredytowej cele. Jeżeli wymienione dokumenty nie zostaną przedstawione lub zaakceptowane, nadejdzie kara, przewidywana umową kredytu. Zwykle to jest podniesienie stopy procentowej.

Warunki kredytów dla osób prawnych zawsze są bardziej elastyczne, niż dla osób fizycznych, bo średnia kwota kredytu jest na tyle większa, że banku opłaca się prowadzić pertraktację z klientem, a nie sprzedawać każdemu ten samy standardowy produkt finansowy. Nie rzadko przewidywane jest omówienie zmian w umowie kredytu po zmianie warunków gospodarczych, zasad prawnych, dotyczących działalności firmy, lub innych czynników rynkowych. Oczywiście, korzystnych warunków nie załatwią się na dzień dobry, o tym trzeba nie raz porozmawiać z bankiem oraz z prawnikiem.

Dla firm proponowany jest również kredyt konsolidacyjny, do spłacenia wszystkich innych kredytów, pobranych na firmę. Najbardziej rozpowszechnioną ofertą bankową dla dobrze działającej spółki jest coś w rodzaju „Proszę uprzejmie do nas ze wszystkimi Państwa kontami, kredytami, przelewami, gwarancjami, opłatami pracownikom oraz wszystkimi innymi sprawami finansowymi. Jesteśmy na pewno lepszy od banku, który Państwo teraz obsługuje”

Dążąc do przyciągnięcia jak największej liczby klientów, banki dość szeroko traktują pojęcie „osoba prawna”, oferując kredyty firmowe nie tylko spółkom (cywilnym, jawnym, partnerskim, komandytowym, komandytowo – akcyjnym, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnym), ale również osobom fizycznym, prowadzącym działalność gospodarczą oraz rolnikom, w tym podlegający opodatkowaniu od osób fizycznych.

Gdzie znaleźć pożyczkę dla nowej firmy?

Kredyt często jest potrzebny na samym starcie, żeby firma się rozwijała jak najszybszej. Nowe przedsiębiorstwa mogą mieć jednak problem z uzyskaniem kredytu bankowego. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać otrzymanie pożyczki z sektora pozabankowego.

W tym przypadku da się liczyć na to, że proceder uzyskania pożyczki dla firmy będzie znaczne prostszy. Nie zostanie sprawdzony BIK firmy oraz w ogóle pytań będzie znaczne mniej. Nie będzie wchodził w grę czas istnienia na rynku. Tego typu finansowanie może być zaś użyte nawet do spłacenia zaległości podatkowych.

To wszystko stanowi, że pozabankowe pożyczki dla firm to szansa na szybkie uzyskanie środków ze znacznie mniejszą liczbą formalności do załatwienia.