obanku.pl

Opinie o HAITONG BANK

HAITONG BANK
Brak recenzji.

Dodaj opinię o HAITONG BANK

  Wiadomości — HAITONG BANK

  Wszystkie wiadomości bankowe

  Informacje bankowe

  Haitong Bank, S.A. – międzynarodowy bank inwestycyjny. Posiada oddziały na czterech kontynentach i działa na wielu rynkach finansowych na świecie. Główna siedziba banku jest zlokalizowana w Lizbonie w Portugalii.

   

  Historia

   

   

  Haitong Securities to broker papierów wartościowych w Chinach. Świadczy usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi, transakcji terminowych, a także bankowości inwestycyjnej, finansowania przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, zarządzania aktywami i funduszami powierniczymi oraz inwestycjami private equity. Od 2007 roku Haitong Securities jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju, od 2012 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu.

   

  7 września 2015 roku, Haitong Securities sfinalizował nabycie banku Banco Espirito Santo de Investimento (w skrócie BESI) od Novo Banco za 379 mln dolarów. Nowy właściciel zdecydował się prowadzić dalszą działalność pod marką Haitong Bank S.A. BESI był bankiem inwestycyjnym wywodzącym się z Portugalii, który od lat 90. prowadził działalność również na rynkach międzynarodowych (m.in. w Irlandii, Hiszpanii, Brazylii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i w Indiach).

   

  Dane bankowe

  Pełna nazwa: HAITONG BANK, S.A.

  Siedziba: Warszawa, ul.Złota 59

  Site: www.haitongib.com

  Phone: (22) 347-40-00, 347-40-99