obanku.pl

Opinie o Santander Bank Polska SA

Santander Bank Polska SA
Konto 1

Jestem klientem oddziału w Inowrocławiu przy ulicy Grodzkiej,z największym uznaniem chcę wyrazić się o Pani Jagodzie. Obsluga w pełni profesjonalna a przy tym miła i sympatyczna.Załatwiłem wszystko,nie pierwszy raz,chcieć to móc, Brawo dla takich oddanych swojej funkcji pracowników, wdzięczny za pomoc

Karton (Polska)
20.03.2024
Оcena: 5

Spodkała mnie przykra sytuacja w Banku Zachodnim WBK. Wracałem ze szpitala z wypadku,miałem uszkodzoną torebkę stawową prawej dłoni Potrzebowałem wyciągnąć ze swojego konta pienidze na lekarstwa i nie mogłem bo miałem utrudnienia z powodu zerwanej torebki jak i personelu ponieważ by boleśnie się podpisać. Powiedziałem że ta osoba za mną jest upowarzniona do mojego konta,a wy naciskaliście mnie że mam jeszcze raz się podpisać bo wam podpis się nie zgadza. Babka z personelu do mnie że jak mi się nie podoba to mam przyjść z grafologiem to teraz przyjdę z adwokatem ! ostatni raz kogo kolwiek tak potraktowaliście ! ! !

Stanisław (Polska)
03.03.2024
Оcena: 3

Dodaj opinię o Santander Bank Polska SA

  Wiadomości — Santander Bank Polska SA

  Wszystkie wiadomości bankowe

  Informacje bankowe

  Santander Bank Polska SA (w latach 2001–2018 Bank Zachodni WBK SA) – bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie. Jest 3. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów oraz 3. pod względem liczby placówek. Prezesem zarządu banku od listopada 2016 roku jest Michał Gajewski. Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połączenia w 2001 Banku Zachodniego SA i Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA. Od 2011 roku należy do hiszpańskiej grupy Santander. 4 stycznia 2013 r. Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. 7 września 2018 r. zarząd spółki poinformował o zarejestrowaniu w sądzie rejestrowym zmiany firmy spółki na Santander Bank Polska SA.

  Historia

  Bank Zachodni SA powstał w 1988 na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 1988 r. w sprawie utworzenia Banku Zachodniego we Wrocławiu. W 1991 został przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W marcu 1995 roku irlandzka grupa Allied Irish Banks nabyła od Skarbu Państwa 16,2% akcji Wielkopolskiego Banku Kredytowego. W następnych latach nabywała kolejne udziały w spółce, a w 1999 roku nabyła większościowy pakiet akcji (80%) Banku Zachodniego S.A. 13 czerwca 2001 roku, uchwałą Komisji Nadzoru Bankowego z dnia 7 marca 2001 roku, utworzono Bank Zachodni WBK. AIB objęła 70,5% udziałów w powstałym banku.

  23 czerwca 2001 roku rozpoczęto obrót akcjami banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank wchodzi w skład indeksu WIG30.

  30 marca 2010 roku AIB ogłosiło zamiar sprzedaży udziałów w BZWBK, a 10 września potwierdzono te zamiary podając nabywcę – hiszpańską grupę Santander, która miała nabyć od AIB 70,36% akcji warte 3,1 mld euro. 30 marca 2011 roku Santander w ramach wezwania skupił 69,912 mln akcji spółki obejmując w niej 95,67% udziałów.

  W 2012 roku grupa Santander porozumiała się z belgijskim KBC w sprawie zakupu należącego do tej drugiej grupy banku Kredyt Bank. Następstwem zakupu Kredyt Banku przez Santander stało się połączenie obu polskich banków. 4 stycznia 2013 nastąpił wpis do KRS na mocy którego Bank Zachodni WBK S.A. stał się następcą prawnym Kredyt Banku. Połączony bank funkcjonuje jako Bank Zachodni WBK, a nazwa „Kredyt Bank” była używana jeszcze przez krótki czas jako znak towarowy części produktów.

  W sierpniu 2014 Mateusz Morawiecki – ówczesny prezes zarządu banku – zapowiedział rebranding nazwy banku na „Santander”, tłumacząc to koniecznością unifikacji nazwy pod którą spółka Santander działa na świecie. Decyzję odwołano na skutek braku konsultacji z Komisją Nadzoru Finansowego, do których zobowiązała się spółka przejmując bank. 7 września 2018 Zarząd Spółki poinformował o zarejestrowaniu w sądzie rejestrowym zmiany firmy spółki na Santander Bank Polska S.A oraz przeniesienia siedziby do Warszawy.

  W 2018 roku Bank przejął wydzieloną część Deutsche Bank Polska SA, obejmująca m.in. sektor klientów indywidualnych.

   

  Dane bankowe

  Pełna nazwa: Santander Bank Polska SA

  Siedziba: al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

  SWIFT: WBKPPLPPXXX

  Site: www.santander.pl

  Phone: 1 9999