obanku.pl

Opinie o Bank Millennium SA

Bank Millennium SA
licencja № 116
Konto 1

Chciała bym bardzo podziękować Pani Ani za przemiłą obsługę i cierpliwość wszystko kąkretnie wyjaśniła kobieta z sercem na dłoni

Bożena. L (Sępólno Krajeńskie )
28.11.2022
Оcena: 3

Dodaj opinię na temat Bank Millennium SA

  Wiadomości — Bank Millennium SA

  Wszystkie wiadomości bankowe

  Informacje bankowe

  Bank Millennium SA – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. W 2018 r. był 7. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

   

  Historia

   

   

  Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Jeden z pierwszych polskich banków komercyjnych oraz pierwszy bank notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

  Pierwotnym wcieleniem dzisiejszego Banku Millennium był powstały w 1989 Bank Inicjatyw Gospodarczych. Początkowo 98% udziałów w nim posiadały Warta, Poczta Polska, PZU, centrala handlu zagranicznego Universal i Transakcja (spółka KC PZPR i ZSMP), a 2% posiadały osoby fizyczne.

  W 1997 doszło do fuzji BIG SA z Bankiem Gdańskim SA w wyniku której powstał BIG Bank Gdański. W 1998 roku pojawiła się nazwa Millennium dla klientów detalicznych a w 2003 r. BIG Bank Gdański przekształcono w działający do dziś pod tą samą marką Bank Millennium, którego głównym akcjonariuszem i partnerem został portugalski Banco Comercial Portugues (BCP). Obecnie BCP posiada 50,1% akcji Banku Millennium.

  31 maja 2019 roku Bank Millennium S.A. przejął  Euro Bank w wyniku nabycia ok. 99,79% akcji, które kupił od Société Générale.

  Dane bankowe

  Pełna nazwa: Bank Millennium SA

  Siedziba: Warszawa, ul.Stanisława Żaryna 2A

  SWIFT: BIGBPLPWXXX

  Site: www.bankmillennium.pl

  Phone: 801 331 331, +48 22 598 41 14