Warszawa
Strona główna / Wszystkie banki / EUROCLEAR Bank
Euroclear – międzynarodowa instytucja finansowa z siedzibą w Brukseli specjalizująca w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych.

Działalność


Głównym polem działalności Euroclear jest obsługa potransakcyjna rynku papierów wartościowych.

Euroclear Bank jest wiodącym międzynarodowym centralnym depotem papierów wartościowych zapewniającym różnorodne usługi związane z rozliczaniem transgranicznych transakcji krajowych i międzynarodowych akcji, obligacji, derywatów i jednostek funduszy inwestycyjnych z ponad 40 rynków. Dodatkowo bank zapewnia obsługę aktywów – od emisji po usługi w zakresie powiernictwa oraz usługi związane z dystrybucją, kupnem, sprzedażą i rozliczeniami funduszy.

Na terenie Belgii, Francji, Holandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz Szwecji i Finlandii spółki Euroclear pełnią role krajowych centralnych depozytów papierów wartościowych świadcząc usługi związane z rozliczeniami, zarządzaniem i nadzorem na danych rynkach. Platforma rozliczeniowa ESES (The Euroclear Settlement of Euronext-zone Securities ) jest jedyną na świecie platformą rozliczeniową stosowaną w trzech krajach – Belgii, Francji i Holandii, gdzie obowiązują takie same zasady i koszty transgranicznych transakcji są porównywalne do kosztów krajowych. Euroclear jest również właścicielem EMXCo czołowej brytyjskiej firmy rozliczającej fundusze inwestycyjne

Działalność grupy Euroclear charakteryzuje się znaczną awersją do ryzyka. Euroclear Bank jest systematycznie wysoko oceniany w branży finansowej otrzymując rating AA+ od Fitch Ratings i AA od Standard & Poor's.

Dane adresowe

Pełna nazwa: EUROCLEAR Bank

Siedziba: Kraków, ul.Puszkarska 7H, 30-644

Kontakt

(12) 363-97-10


Najkorzystniejsze kredyty a pożyczki w Polsce

Kwota Termin Stopa procentowa Szczegóły
Pożyczka gotówkowa w Bank Polski
od 1 500 zł do 200 000 zł
od 2 do 96 miesięcy
RRSO 14.32%
ZŁOŻ WNIOSEK
Szybka gotówka na różne potrzeby w LEWpozyczka
od 200 do 5000 zł
od 10 do 30 dni
ZŁOŻ WNIOSEK
Hapipożyczki - pożyczki w 15 minut do 15 000 zł.
od 2000 do 15000 zł
od 6 do 24 miesięcy
ZŁOŻ WNIOSEK