obanku.pl
Warszawa

EUROCLEAR Bank SA/NV

EUROCLEAR Bank SA/NV

Informacje bankowe

Euroclear – międzynarodowa instytucja finansowa z siedzibą w Brukseli specjalizująca w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych.

Działalność


Głównym polem działalności Euroclear jest obsługa potransakcyjna rynku papierów wartościowych.

Euroclear Bank jest wiodącym międzynarodowym centralnym depotem papierów wartościowych zapewniającym różnorodne usługi związane z rozliczaniem transgranicznych transakcji krajowych i międzynarodowych akcji, obligacji, derywatów i jednostek funduszy inwestycyjnych z ponad 40 rynków. Dodatkowo bank zapewnia obsługę aktywów – od emisji po usługi w zakresie powiernictwa oraz usługi związane z dystrybucją, kupnem, sprzedażą i rozliczeniami funduszy.

Na terenie Belgii, Francji, Holandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii oraz Szwecji i Finlandii spółki Euroclear pełnią role krajowych centralnych depozytów papierów wartościowych świadcząc usługi związane z rozliczeniami, zarządzaniem i nadzorem na danych rynkach. Platforma rozliczeniowa ESES (The Euroclear Settlement of Euronext-zone Securities ) jest jedyną na świecie platformą rozliczeniową stosowaną w trzech krajach – Belgii, Francji i Holandii, gdzie obowiązują takie same zasady i koszty transgranicznych transakcji są porównywalne do kosztów krajowych. Euroclear jest również właścicielem EMXCo czołowej brytyjskiej firmy rozliczającej fundusze inwestycyjne

Działalność grupy Euroclear charakteryzuje się znaczną awersją do ryzyka. Euroclear Bank jest systematycznie wysoko oceniany w branży finansowej otrzymując rating AA+ od Fitch Ratings i AA od Standard & Poor's.

Dane bankowe

Pełna nazwa: EUROCLEAR Bank

Siedziba: Kraków, ul.Puszkarska 7H

Strona: www.euroclear.com

Infolinia: (12) 363-97-10

Najlepsze oferty kredytów i pożyczek

od 0% do 311,75%
od 100 do 3 000 zł
od 1 do 30 dni
ZŁOŻ WNIOSEK
RRSO 313%
od 500 do 12 000 zł
30 dni
ZŁOŻ WNIOSEK
RRSO od 184,7% do 311,71%
od 300 do 5 000 zł
od 30 dni do 2 miesięc
ZŁOŻ WNIOSEK
RRSO od 14.25% do 235.01%
od 500 do 150 000 zł
od 1 do 120 miesięcy
ZŁOŻ WNIOSEK