obanku.pl

Opinie o neoBANK

neoBANK
Brak recenzji.

Dodaj opinię o neoBANK

  Wiadomości — neoBANK

  Wszystkie wiadomości bankowe

  Informacje bankowe

  Wielkopolski Bank Spółdzielczy – bank spółdzielczy z siedzibą w Poznaniu.

  Historia


  Bank założony został w 1961 roku w Łubowie. Na początku powstała spółdzielnia przyjęła nazwę Bank Spółdzielczy w Łubowie. W 2004 roku bank zmienił nazwę z dotychczasowej na Wielkopolski Bank Spółdzielczy, pod którą funkcjonuje do dziś.

  W kwietniu 2008 r. Wielkopolski Bank Spółdzielczy zmienił siedzibę na miasto Poznań. Obecnie posiadając sieć placówek, bank prowadzi działalność na obszarze całego kraju.

  Dane identyfikacyjne

  KRS: 0000087833 NIP: 784-00-41-401 REGON: 630012490 SWIFT: GBWCPLPP

  Krajowy rejestr sądowy jest prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

  neoBANK

  NeoBANK to handlowa nazwa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, wykorzystywana od 2008 roku.

  Wielkopolski Bank Spółdzielczy, z wykorzystaniem nazwy neoBANK oferuje produkty i usługi bankowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych (w placówkach, jak i oddziale online).

  Na początku nazwa neoBANK była wykorzystywana dla oznaczenia bankowości elektronicznej Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego (obecnie jest to neobank24), następnie rozszerzono posługiwanie się nazwą neoBANK na całość usług i produktów oferowanych przez Wielkopolski Bank Spółdzielczy.

  W listopadzie 2014 neoBANK dołączył do grona banków korzystających z usługi KIR (Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.), jaką jest Express Elixir, system płatności natychmiastowych.

  Dane bankowe

  Pełna nazwa: neoBANK

  Siedziba: Poznań, ul.Grochowe Łąki 4

  SWIFT: GBWCPLPP

  Site: www.neobank.pl

  Phone: (61) 851-25-04, 852-41-18