Warszawa

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

INFO

Z czego się składa koszt kredytu, czyli różnica pomiędzy kwotą odebraną a sumą wpłaconą? Zwykle mówi się o oprocentowaniu i opłatach dodatkowych. Pierwsze, jak wychodzi z nazwy, jest to kwota kredytu mnożona na pewną odsetkę w skali rocznej. Dodatkowe opłaty mogą też być podane w procentach, na przykład: ubezpieczenie niezbędne – 1%; lub jako określona suma, na przykład: oplata weryfikacyjna – 100zł.

To się wszystko zbiera i rozkłada się na raty. Mogą to być raty stale, kiedy płacisz tą samą określoną sumę miesięcznie przez cały okres kredytowania, za wyjątkiem, czasami pierwszej a ostatniej raty. Lub raty malejące, które od początku są większe, niż stale, ale co miesiąc zmniejszają się. Przy tym w ten lub w drugi sposób kredytodawca chce zapewnić sobie jak największy dochód z całej tej sprawy kredytowej, pobierając najpierw procenty, a już po tym zmniejszając zadłużenie. Przyglądając się szczególnie, możesz zobaczyć, że, na przykład przez pierwszy rok płacisz wprawie same procenty, wyliczone z całego okresu kredytu, a dług przed bankiem nie zmniejsza się.

Już widać, że nie jest tak łatwo obliczyć kredyt i że trzeba będzie złożyć złote z procentami, pomnożyć na odsetki i podzielić na miesiące w ten, czy inny sposób. Wiec do wyliczenia wszystkich parametrów kredytu używane są tak zwane kalkulatory kredytu.

Nie ma jednego standardowego kalkulatora kredytowego. Istnieje mnóstwo różnych kalkulatorów dla rożnego rodzaju pożyczek: kalkulator rat kredytu gotówkowego może trochę się odróżniać od kalkulatora rat kredytu, na przykład, hipotecznego czy samochodowego. Oraz każdy bank czy inny kredytodawca liczy po swojemu, według zasad, ustalonych w zainstalowanym u niego układu komputerowym. Ale uniwersalne kalkulatory kredytu zawsze mogą dać chociaż by pierwszą ocenę możliwych parametrów.

Zaprojektowaliśmy my swój kalkulator kredytu podstawie powszechnie używanych formuł obliczenia kredytów, używanych w zdecydowanej większości banków na świecie. Mamy nadzieję, że jest on wygodny, łatwy i przyjazny w użyciu. Przy pomocy go każdy może wykonać obliczenia wysokości rat jakiegokolwiek kredytu: gotówkowego, konsumpcyjnego, hipotecznego, samochodowego lub konsolidacyjnego.

Kalkulator wykonuje obliczenia zarówno jak dla kredytów o stałej, tak i malejącej racie miesięcznej; pokazując wyraźnie różnicę ewentualnych wpłat miesięcznych w zależności od wybranego typu rat; oraz podając ogólną kwotę nadpłaty. Rezultatem kalkulacji jest harmonogram spłaty kredytu, z którego się dowiesz, jakie będą raty, jak będzie malał twój dług w czasie i czy warto nadpłacać kredyt przed terminem.

Jeżeli chcesz dokładnie obliczyć kredyt, kalkulator pomoże Cię przejrzeć wszystkie możliwe warianty, pokazując zmiany warunków w zależności od tego czy innego czynnika.

Najkorzystniejsze kredyty a pożyczki w Polsce

Kwota Termin Stopa procentowa Szczegóły
Pożyczka gotówkowa w Bank Polski
od 1 500 zł do 200 000 zł
od 2 do 96 miesięcy
RRSO 14.32%
ZŁOŻ WNIOSEK
Szybka gotówka na różne potrzeby w LEWpozyczka
od 200 do 5000 zł
od 10 do 30 dni
ZŁOŻ WNIOSEK
Hapipożyczki - pożyczki w 15 minut do 15 000 zł.
od 2000 do 15000 zł
od 6 do 24 miesięcy
ZŁOŻ WNIOSEK